Co to są śruby zrywalne?

Sposobów na zabezpieczenie prywatnego mienia przed kradzieżą i aktami wandalizmu jest sporo, a powstają one w odpowiedzi na wzmożone zapotrzebowanie na skuteczną ochronę przed złodziejami. Śruby zrywalne z powodzeniem można stosować zarówno w miejscach użyteczności publicznej, jak i na prywatnych posesjach, działkach i w ogródkach. Uniwersalność zastosowania oraz sprytny projekt tych zabezpieczeń sprzyjają ich popularności. W tym artykule wyjaśnimy, czym właściwie są śruby zrywalne i w jaki sposób mogą pomóc nam w zabezpieczaniu mienia.

Charakterystyka śrub zrywalnych

Specyfika zrywalnych śrub pozwala na wykorzystanie ich jako akcesorium antykradzieżowe w wielu przypadkach. Po dokręceniu śruby należy zerwać sześciokątną nakładkę, nazywaną również łbem, przez co próby późniejszego odkręcenia śruby okażą się nieefektywne. Dzięki temu kradzież zabezpieczonego przedmiotu jest praktycznie niemożliwa. Nawet z zastosowaniem narzędzi przeforsowanie takiej blokady byłoby bardzo czasochłonne, co jednocześnie zwiększa szanse na przyłapanie potencjalnego złodzieja “na gorącym uczynku”. Dodatkowo konieczne byłoby zastosowanie specjalistycznych przyrządów oraz posiadania odpowiednich umiejętności.

Śruby zrywalne są wykonane z wysokojakościowej stali nierdzewnej, której właściwości zapewniają trwałość i niezawodność w różnych warunkach oraz przez bardzo długi czas. Stal jest odporna na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych – nie poddaje się długotrwałemu działaniu wilgoci ani intensywnej ekspozycji słonecznej, nie koroduje. Przetrwa trudne warunki, zachowując swoje unikalne właściwości.

Zastosowanie śrub zrywalnych – kiedy okazują się niezbędne?

Śrubami zrywalnymi można zabezpieczyć wiele elementów narażonych na kradzież czy akty wandalizmu. Wśród nich należy wymienić:

  • ogrodzenia panelowe, montowane wokół posesji prywatnych, firmowych i usługowych,
  • sprzęty ogrodowe, pozostawiane na stałe na zewnątrz – ławki i stoliki, grille stacjonarne, parasole,
  • rowery oraz ich dodatkowe wyposażenie,
  • kamery zewnętrzne, domofony oraz systemy alarmowe,
  • akcesoria na placach zabaw – zarówno tych przydomowych, jak i publicznych,
  • ławki, kosze na śmieci i popielniczki montowane w miejscach użyteczności publicznej.