Nakrętki zabezpieczające czyli jakie?

Samochody, znaki drogowe, ławki, domofony czy schody przy wiatrakach – te wszystkie elementy łączy jedno. To nakrętki zabezpieczające przed ewentualną kradzieżą. Używając je, można mieć pewność, że żaden włamywacz, wandal czy złodziej nie spowoduje zniszczeń.

Chronią przed kradzieżą

Nakrętki to inaczej łączniki w połączeniu śrubowym, pierścienie z gwintem naciętym na całej długości otworu. Jak sama nazwa wskazuje, nakręcane są na wolny koniec trzonu śruby zgodnie z indywidualnymi wymaganiami montażowymi. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, wśród nich znajdują się nakrętki zabezpieczające, inaczej antykradzieżowe, które skutecznie zwiększają poczucie bezpieczeństwa.

Ich zadaniem jest przede wszystkim stabilne połączenie konkretnego elementu z całą konstrukcją w taki sposób, aby uniemożliwić ewentualnie oderwanie mając do użytku ogólnodostępne narzędzia. Można je spotkać między innymi w samochodach, znakach drogowych, ławkach czy domofonach. Dzięki ich zastosowaniu zostaje zwiększone ochrona przed złodziejami czy wandalami.

Do samochodu – dlaczego warto?

Najczęściej nakrętki zabezpieczające można spotkać w samochodach, a dokładniej w aluminiowych felgach. To wbrew pozorom bardzo istotny element dla każdego właściciela czterech kółek. Trzeba mieć na uwadze, że szybki i niemal bezgłośny demontaż kół, na przykład na ciemnym parkingu, nie stanowi żadnego problemu, gdy użyto zwykłych śrub i nakrętek.

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja w momencie zastosowania nakrętek zabezpieczających. Ich dużą zaletą jest możliwość dopasowania do każdego typu i rodzaju samochodu, a jeszcze większą to, że do ich zakręcania i odkręcenia konieczny jest konkretny, patentowany klucz. Na nic zda się w takim przypadku zwykły klucz. Nim na pewno niczego nie uda się zdziałać.

Zamontowanie ich nie stanowi problemu – wystarczy podmienić w każdym kole jedną nakrętkę na model do zadań specjalnych. Należy także przestudiować informacje dotyczące ilości kombinacji zastosowanego kluczyka. Tutaj obowiązuje zasada, że im ta liczba jest wyższa, tym istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że inny posiadacz takich nakrętek będzie miał ten sam kluczyk.