Nakrętki zabezpieczające a zrywalne – różnice

Współczesny świat rodzi wiele niebezpieczeństw, szczególnie jeżeli chodzi o różnego rodzaju kradzieże. Dużo elementów wchodzących w skład naszego mienia dla niektórych osób jest czynnikiem zachęcającym do bezprawnego przywłaszczenia określonego przedmiotu. Komponentami, które zabezpieczają przed kradzieżą, są nakrętki zabezpieczające i zrywalne. Co to właściwie jest i jakie są między nimi różnice?

Czym wyróżniają się nakrętki zrywalne?

Nakrętki zrywalne chronią komponenty narażone na kradzież. Zasada ich działania opiera się na zerwaniu sześciokątnego łba i dokręceniu artykułu do materiału. Po przeprowadzeniu określonej czynności praktycznie nie ma możliwości odkręcenia opisanej struktury. Dlatego też skutecznie chronią mienie przed przywłaszczeniem przez nieuprawnione osoby. Nakrętki zrywalne wykonane są ze stali nierdzewnej, co sprawia, że zyskują wytrzymałość oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych. Wyroby odporne są także na korozję oraz wilgotności.

Cechy charakterystyczne nakrętek zabezpieczających

Jaka jest różnica pomiędzy nakrętkami zrywalnymi a zabezpieczającymi? Drugie z wymienionych wyróżniają się opatentowanym kształtem łba, który może być przykręcony bądź odkręcony wyłącznie przy wykorzystaniu specjalnego kompatybilnego klucza. Ogólnodostępne narzędzia nie pomogą poradzić sobie z problemem. Najczęściej wytworzone są z dobrej jakości stali szlachetnej, co wpływa na ich wytrzymałość. Nie poddają się także aktywności czynników atmosferycznych. Doskonale sprawdzają się przy zabezpieczeniu stacjonarnych elementów usługowych, kół rowerowych, a także dodatkowych akcesoriów, do ochrony eksponatów w muzeach i innych.