Zabezpieczenie roweru

Rower w dzisiejszych czasach stanowi dla wielu osób ważny element stylu życia. Obecnie traktuje się jako środek lokomocji zarówno w okresie wiosenno-letnik, jak i jesiennym. Nawet zimą są osoby które zastępują samochód, bądź komunikację miejską rowerem. Dlatego też bardziej dba się o rower, a zwłaszcza o jego stan techniczny. Przy częstym i intensywnym użytkowaniu rowerów warto zadbać o wykorzystanie możliwie najlepszych części, co gwarantuje nam zmniejszenie ilości wymian poszczególnych elementów. Warto jednak pamiętać, że zastosowanie dobrych materiałów dobrze jest uzupełnić właściwym mocowaniem.

Jednym z ważnych elementów roweru są piasty. Piasta jest to środkowa część koła, obraca się na osi przymocowanej do ramy. Do jej kołnierzy przymocowane są szprychy, a w kole tylnym także wolnobieg, oraz tylne zębatki. Przednia piasta ma prostszą konstrukcję, ponieważ jej zadaniem jest jedynie umożliwienie swobodnego obrotu koła na osi. Zaś tylna piasta ma za zadanie zapewnić poprawne działanie układu napędowego koła. Dlatego też są niezwykle ważną częścią roweru. Bardzo ważne jest więc poprawne i skutecznie ich zamocowanie, gwarantujące ich bezpieczeństwo. Warto więc zdecydować się na zastosowanie nakrętek Seclock drobnozwojowych stworzone są przede wszystkim z myślą o piastach rowerowych. Wykonane z najlepszych materiałów, oraz z niezwykłą precyzją gwarantują zabezpieczenie piast rowerowych. Produkowane są w rozmiarach M8, M9, M10, M3/8” i M10,5. Jednak w zależności od potrzeb istnieje możliwość indywidualnego dopasowania rozmiaru tych nakrętek. Ponadto można nimi zastąpić standardowe nakrętki z drobnym gwintem, występujące w innych przedmiotach.

W przypadku elementów takich jak lampki rowerowe, oraz siodełka, poprawne ich zamocowanie jest równie istotne, co w przypadku piast. Odpowiednio zamocowane lampy, są gwarancją naszego bezpieczeństwa, zarówno podczas weekendowych wycieczek rowerowych, jak i podczas codziennego użytkowania roweru w drodze do pracy, czy szkoły. Dodatkowo, użycie odpowiednich śrub zabezpiecza te elementy przed kradzieżą. Z kolei odpowiedzenie mocowanie siodełka zwiększa nasz komfort z użytkowania roweru. Dlatego w obu tych przypadkach proponujemy zastosowanie śrub zabezpieczających Seclock. Posiadają one opatentowany kształt łba, przez co zwiększają zabezpieczenie przed kradzieżą, ponieważ nie można ich odkręcić standardowymi kluczami. Śruby te występują w szerokiej gamie rozmiarowej – od M3 do M24, a także M30. Produkowane są ze stali nierdzewnej A2, co gwarantuje ich odporność na warunki atmosferyczne, dzięki czemu nawet użytkowanie roweru z elementami przymocowanymi tymi śrubami podczas deszczu nie spowoduje rdzewienia śrub.

Zarówno w przypadku siodełek jak i lamp rowerowych, można zastosować także tańsze rozwiązania z naszej gamy produktowej. Polecanym przez nas w takim wypadku rozwiązaniem jest śruba imbus ze szpilką – Pin Hex. Śruby te również są wyprodukowane ze stali nierdzewnej A2, więc są odporne na warunki atmosferyczne. Produkowane są z dwoma rodzajami łbów – łbem soczewkowym, oraz z łbem stożkowo-płaskim. Śruby te są pakowane po 100 sztuk w opakowaniu, oraz posiadają szeroką gamę rozmiarową.