Zabezpieczenie ławek, popielniczek itp. w miejscach publicznych oraz w kinach i teatrach

Sprzęty znajdujące się w miejscach publicznych często narażone są na akty wandalizmu, oraz kradzież. Jednak bardzo często nie istnieje możliwość aby z nich zrezygnować. W końcu ciężko wyobrazić sobie park bez ławek. Zaś palacze w teatrze bardzo chętnie wychodzą na papierosa w czasie przerwy w spektaklu. Jednak co zrobić gdy notorycznie znikają nam popielniczki sprzed wejścia? Narazić się na nieprzyjemny dla oka widok niedopałków rzucanych w rabaty, bądź na plac przed wejściem? Na szczęście obecnie istnieje wiele rozwiązań tego problemu w postaci mocowań dopasowanych niemal do każdej potrzeby.

Ławki w parkach, śmietniki, czy popielniczki są najbardziej narażone na dewastacje tym samym wymagają zabezpieczenia. Doskonale nadadzą się śruby zrywalne. Służą one przede wszystkim do zabezpieczenia elementów narażonych na kradzież. Podczas dokręcania śruby zrywa się sześciokątny łeb, co czyni śrubę praktycznie niemożliwą do odkręcenia. Zaś zastosowana do wykonania jej stal nierdzewna, umożliwia stosowanie jej na zewnątrz nie narażając jednocześnie na korozję związaną z wilgocią, czy mrozem. Inną metodą zabezpieczenia takich elementów jest zastosowanie nietypowego na rynku polskim rozwiązania jakim są nakrętki zrywalne. Podobnie jak w przypadku śrub zrywalnych zrywa się sześciokątny łeb podczas dokręcania nakrętki do materiału, dzięki czemu stają się niemal nie możliwe do odkręcenia. Nakrętki zrywalne również wykonane są ze stali nierdzewnej co zapewnia im wytrzymałość na warunki zewnętrzne. Dostępne są one w sześciu rozmiarach (M6, M8, M10, M12, M16, oraz M20).

W przypadku teatrów, kin, restauracji czy galerii gdy zależy nam nie tylko na funkcjonalności, lecz w równej mierze na prezencji, można zastosować śruby zabezpieczające z bardziej eleganckim wykończeniem. Są one równie trwałe i dobrze wykonane, jednak zawierają również elementy bardziej dekoracyjne. Można do nich zaliczyć śrubę Cinstar nazywane są również pięcioramiennym troxem z bolcem. Produkowane są one także z łbem stożkowo-płaskim, oraz jako blachowkręty. W każdej wersji produkuje się je ze stali nierdzewnej A2 dzięki czemu są nierdzewne, kwasoodporne i łatwo spawalne. Doskonale nadawać może się również śruba 7-star. Jest to produkt nowy, stworzony by sprostać rosnącym potrzebom rynku europejskiego, a także polskiego. Zastosowane siedmiogwiazdkowe wyżłobienie w jej łbie sprawia, że śruba ta spełnia wyjątkową funkcję zabezpieczającą, dotychczas niespotykaną w śrubach typu security. Potocznie określana jest jako śruba typu siedmioramienny torx z bolcem. Dostępna jest w rozmiarze M6 i długościach w zakresie od 16mm do 40mm. Jest wykonana tak samo jak śruba Cinstar ze stali nierdzewnej A2. Obie wspomniane propozycje, są jednocześnie wytrzymałe na korozję, jak i bardziej ozdobne od zwykłych śrub zabezpieczających.

W obu przypadkach można zastosować również wkręty do metalu. Proponowalibyśmy dwa typy wkrętów. Pierwszy to wkręt do metalu Pin Phillips. Jest on wzorowany na standardowym wkręcie z gniazdem krzyżakowym. Jest on nietypowym i rzadko spotykanym rozwiązaniem, dzięki zastosowaniu bolca w krzyżakowym wyżłobieniu we łbie. Sprawdzi się on idealnie jako wkręt zabezpieczający. Wkręty Pin Phillips posiadają dwa rodzaje łbów: walcowo-soczewkowy i stożkowo płaski. Drugim z proponowanych przez nas wkrętów jest 6-lobe. Jest to wkręt do metalu posiadający gniazdo typu Torx z bolcem. Zastosowany w nim dodatkowy bolec, zwany również szpilką uniemożliwia zastosowanie standardowych kluczy torx. Produkowane są z dwoma rodzajami łbów: soczewkowym, oraz stożkowo-płaskim. Oba rodzaje proponowanych przez nas wkrętów zabezpieczających wykonane są ze stali nierdzewnej A2. Co czyni je odpornymi na warunki atmosferyczne.